Almo Antrepo
Hakkımızda

    Ambarlı Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olarak gümrük idaresine oldukça yakın bir mesafede 3.500 m2 kapalı alan ve toplam 6.000 m2 üzerine antrepo mimarisine uygun olarak yapılandırılmış olan antrepomuz 2005 tarihinden itibaren siz değerli müşterilerine hizmet üretmektedir.

    Bugün, teknolojik merkezli hizmet üretemeyen antrepolarda ürüne yönelik eksiklik, fazlalık ve hasarlar oldukça fazla yaşanmaktadır. Bununla birlikte diğer ülkelerden gelen ve ithalatı yapılacak ürünlerin yapılan muayenelerinde de bazı sorunlar yaşanmaktadır.

Bağlı bulunduğumuz gümrük idaremizin titizlikle uyguladığı yasal şartlar, tüzükler ve yönetmenlik gereği, bu sorunların giderilmesine yönelik bakım onarım gibi elleçleme faliyetleri kanun ve yönetmenliklerin öngördüğü yasal düzenlemeler çerçevesinde, en hızlı ve en güvenilir şekilde titizlikle uygulanmaktadır.
         
    Toplam lojistikte önemli bir kavşak olan antrepolar zaman zaman olumsuzluk - sorun giderme noktaları gibi hizmet vermektedir. Boşaltma, istifleme, depolama, yükleme ve teslim görevleri gibi standart hizmetlerimizin haricinde ambalaj lojistiğinde de üstün hizmetler veren antrepomuz barkodlama, barkoduna göre ayırma, kolileme, bantlama, naylonlama, çemberleme, etiketleme ve etiketlere göre ayırma gibi hizmet gamında olan, süratle yerine getirdiğimiz sunumlarıyla rakipleri ile arasında hizmet farkı yaratılmıştır.
         
    Antrepo hizmeti satın alacak firmalar kendi kriterlerini belirleyip tercihlerini ona göre kullanmayı hedeflemektedir. Genellikle firma kriterleri; antrepo kapasitesi, gümrük idaresi, bağlantı yolları ve otobanlara yakınlığı gibi coğrafik koşulların yanı sıra ısı, nem durumu gibi meteorolojik koşullar ile antreponun yükleme boşaltma süreçlerinin planlanması ve yürütülmesi, sözleşme ve sözleşmeye uygun fatura süreçleri gibi teknik ve matematiksel pozisyonlar olmaktadır.
        
     Antrepomuzun tercih edilmesinin ana nedenleri olan yukarıdaki iş süreçlerinin yanısıra; müşteri terminlerine uygun kaliteli, vasıflı ve eğitimli eleman sayısıyla değişken sürat dilimlerinde standart hizmeti sağlamamız, uygun makine ve ekipmanlarla çalışmamız, kullanılması gereken harici sarf malzemelerini süratle temin edebilmemiz, iş teslimlerinin zamanında olması, iş planlarını doğru yapabilmemiz, plan süreçlerini doğru yorumlayabilmemiz – denetleyebilmemiz ve raporlayabilmemiz, hizmeti satarken ekonomik olmamız ve mutlaka bir sözleşme dahilinde çalışmamızdır.
         
    Müşteri talimatlarına uygun olarak süratle pozisyon alıp gerekli işlemlerin yapılabilmesi için tamamlanması gereken prosedür ve bürokrasi safhasını mümkün olan en kısa sürede katedebilen, buraya kadar olan konumlanmasını yoğun sezon dönemlerinde dahi uygun zaman diliminde gerçekleştiren, olası olumsuzluklara karşı diğer planları da olan, duruma uygun davranış geliştirebilen, teorik, pratik, eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamış rantabl uzmanlarımız, ilgilisinden evrak teslim alınmasından başlayan süreci eşyanın ithalatçısına teslim edilmesine kadar programlama ve  
denetleme kabiliyetine sahiptirler.
         
     Antrepo lojistiğinde operasyonel mükemmeliyet sağlayan özel uzmanlarımız danışmanlık, yönetim, koordinasyon ve uygulamalarda da yüksek kalitede entegre çözümler sağlamaktadır. Her daim farklı, olağanüstü çözümler üreten kadromuz en yüksek kalitede servis sağlamaya odaklı yaklaşımları ile müşteri memnuniyetinizi maksimum seviyelere çıkarmıştır.

Bize göre mükemmellik müşterilerimizin beklentilerinin ötesini gerçekleştirmektir.
© 2009 Almo Grup Web tasarım Grimor